kredi kartı kullanımı yararları zararlarıKREDİ KARTINIZI BİLİNÇLİ KULLANIN
Bankadan almış olduğunuz kredi kartları size nakit çekme ve taksitli alışveriş imkanı verir,bu kartların 3 tane limiti bulunmaktadır
1.Nakit çekme limiti/Nakit kredi limiti
2.Kullanılabilir limit/Alışveriş limiti
3.Kredi kartı limiti1.Nakit çekme limiti:Bu limit ihtiyacınız olduğu anda nakit çekmenize olanak verir,ancak faiz oranları çok yüksektir,üstelik günlük faiz uygılaması vardır,ödemesini geçiktirdiğiniz hergün için alehinize faiz çalışır o nedenle bu limiti kullanmanızı tavsiye etmiyoruz,ancak kredi kartı ile nakit temin edebilme olanakları vardır,yazımızın devamında bu olanaklara da değineceğiz.
2.Kullanılabilir limit/alışveriş limiti:Kredi kartınızla tek seferde yapabileceğiniz toplam alışveriş limitinizdir,örneğin Kredi kartı limitiniz 1000 TL olsun,nakit kredi limitiniz 500 TL olsun,tek seferde kartınızla nakit çekmek isterseniz ancak 500 TL çekebilirsiniz geri kalan 500 TL ise alışveriş içindir
3.Kredi kartı limit: Nakit kredi limiti + Kullanılabiri limit = Kredi karı toplam limitiniz

KREDİ KARTI NAKİT ÇEKİM FAZİ ÇOK YÜKSEKTİR
Kredi kartınızda nakit çekmek isterseniz yüklü miktarda faiz ödemeyi göze almış olmalısınız,ama illaki çekmem lazım bana hemen şu an para lazım diyorsanız,çekin ama ertesi gün hemen geri ödeme yapın çünkü nakit çekimlerde günlük faiz uygulanır.Bankaların Nakit avans faiz oranı %2,44 TL dolaylarındadır
bir örnek verecek olursak bugün kredi kartınızdan 100 TL nakit avans çektiğinizi varsayalım,geri ödemesini ise 10 gün sonra yaptınız şimdi ödeyeceğiniz faizi hesaplayalım
önce 100 TL'nin %2,44'ünü bulalım

2,44
____ x 100= 2,44 TL  => 100 TL'nin %2,44'ü

100

Geri ödemeyi 10 gün sonra yapmıştınız o nedenle 2,44 TLx10=24,4 => aysonunda eksterinize yansıtılacak faiz miktarıdır,gördüğünüz gibi rakam korkutucu,o nedenle geri ödemenizi fazla geçiktirmeyin.

ALTERNATİF NAKİT ÇEKME KANALLARINI KULLANIN

Kartınızdan nakit temin edebilmek için bir çok yöntem vardır,en basiti ve en idealini örnek verecek olursak,günümüzde hemen hemen her işyerinde pos cihazları(banka kartı yada kredi kartından para çekme cihazı)vardır,tanıdığınız yada tanımadığınız,(tanıdık olmasını tavsiye ediyoruz) bir ticari işletmeye gidin örneğin:cep telefonu bayii,kuyumcular,döviz büroları vs.Kredi kartımdan acil 1000 TL çekmek istiyorum deyin,işletme sahibi kredi kartınızda 1000 TL çeker,yani 1000 TL tutarında alışveriş yaptınız bunun 25-30 TL sini komisyon olarak sizden talep eder ve size 975 TL geri verir,siz bu parayı(1000TL) aysonunda geri ödersiniz,yani 25-30 TL zararınız olur,oysa bu parayı kredi kartınızdan çekmiş olsaydınız ne olurdu bi bakalım mı?
Örneğin:
1000 TL çektiniz
30 gün sonra geri ödediniz

2,44
____ x1000 =24,4 => 24,4 x 30 = 732 Bu sizin otuz gün geçikmeli geri ödeme fazi miktarınız

100

yani 1000 TL niz 1732 TL oldu,oysa ilk tavsiye ettiğimiz yöntemle 1000 TL'niz 1030 TL olmuştu,üstelik 1000 TL tutarınızda alışveriş yaptığınız için 5 TL tutarında 5000 parapun da kazabilirsiniz.

NOT: internette kredi kartı yazıp aratırsanız forumlarda(soru-cevap siteleri) şu cümleye rastlarsınız " Açlıktan ölecek dahi olsanız,kredi kartınızdan nakit çekmeyin"

Sizce hangi yöntem daha karlı?
Elinizde 975 TL nakitiniz var peki bu parayı nerde kullanmalısınız? elbette gidip hemen hepsini harcamayacaksınız,iki tane kredi kartınız olduğunu birinin son ödeme tarihinin bugün olduğunu diğerinin ise 1 hafta sonra olduğunu varsayalım,bu parayla ödemesi bugün olan kartınızın borcunu kapatabilirsiniz,böylece bi dünya faiz yemekten kurtulmuş olursunuz.

EN İDEAL KREDİ KARTI HANGİSİ
En ideal kart yıllık ücreti olmayan,taksit ve kullanılabilirlik alanı en geniş olan ve faiz oranları en düşük olan kredi kartlarıdır,Şu kredi kartını kullanın diye size öneride bulunamayız,bilinçsiz kullanan en iyisini de bilinçsiz kullanır,ancak öğrenci iseniz size Cardfinans go(genç olmak) kart edinmenizi tavsiye ediyoruz,zira asgari ödeme tutarını ödediğinizde geri kalan borç 200 TL nin altında kalırsa faiz ödemiyorsunuz,tabi nakit avans kullanımı hariç,diğer kartlarda olduğu gibi bu kartta da nakit avans faizi alınmaktadır.

NOT:Bu yazı kredi kartları ve kullanımı hakkında bilgiler içerir,uygulayıp uygulamak size kalmıştır,Blogcadergi sorumluluk almaz.

zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler
Blogcadergi

Yorumlar

"kredi kartı kullanımı yararları zararları" için yorum sayısı 5

yurtdışı eğitim dedi ki...

teşekkürler güzel bir yazı olmuş artık bu konularda bilinçlenmemi gerekiyor.


8 Aralık 2010 05:52
Williams Sean dedi ki...

*% 3 faizli kredi oranı sunar
* Nakitsiz Girişimci İçin Sigorta
* Para için garanti

İyi kredi puanı ile Credit Financiaer Home, bireysel veya şirket veya kooperatif derneklerine, endüstriyel ve kişisel çıkarlar için teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunar.

İletişim Adresi:
Whatsapp: +15184181390
Doğrudan posta
creditfinancierhome@gmail.com


27 Kasım 2017 17:55
Hatice Atagul dedi ki...

Benim adım Bayan Hatice Atagül. Ankara'da yaşıyorum ve bugün çok mutlu bir kadınımdır? Hayatımı ve ailemi değiştirebilecek olan herhangi bir Kredi veren kuruluşun kredi talep eden herkese danışacağını söyledim. Bana ve aileme mutluluk verdiklerine göre, 250,000.00 TL'lik bir krediye ihtiyacım vardı 3 çocuğa sahip bir dul olarak hayatımı başlatmak için bu dürüst ve ALLAH'tan korkan kredi borç verme şirketinden çevrimiçi olarak 250.000 TL Türk Lirası borç ile yardım ettim, onlar gerçekten İnsanlardan korkan İnananlar, Saygın bir kredi şirketidir.

Geçen hafta onlardan borcumu ödediğim için çok mutluyum. Krediye ihtiyacınız varsa ve krediyi% 100 geri ödemekten mutlaka lütfen onlarla iletişime geçin ve lütfen Bayan Hatice Atagül'nun sizi onlara yönlendirdiğini söyleyin.

Whatsapp: +15184181390
E-posta yoluyla iletişim kurun: creditfinancierhome@gmail.com


28 Şubat 2018 17:06
JORGE JIMENEZ dedi ki...

Merhaba,

Finansal özgürlüğü mi arıyorsunuz? Borçlunuz var mı, yeni bir işe başlamak için bir krediye ihtiyacınız var mı? Ya da finansal olarak çöküyor musunuz, bir araba veya ev satın almak için bir krediye mi ihtiyacınız var? Bankanızı istediğiniz zaman geri çevirdiniz mi? Mali durumunuzu iyileştirmek ister misiniz? Hesaplarınızın ödemesi gereken bir krediye mi ihtiyacınız var? Daha fazla beklemeden, her tür kredinin, başkaları için çok uygun bir% 2 faiz oranına sahip olması için bir fırsat olarak karşınızdayız. Daha fazla bilgi için lütfen bize e-posta ile ulaşın: (instantloanservice60@gmail.com)

Ticari bir krediye mi ihtiyacınız var?

Bir kişisel krediye ihtiyacınız var mı?

Araba almak ister misin?

Yenilemek ister misiniz?

Bir ipotek kredisine mi ihtiyacınız var?

İşletmenize veya genişleme teklifinize başlamak için büyük sermayeye mi ihtiyacınız var? Umudunu kaybettin ve hiçbir çıkış olmadığını ve maddi yükün hala devam ettiğine inandın mı?

Bize e-posta yoluyla ulaşın: (instantloanservice60@gmail.com)

İçtenlikle,

JOREE JIMÉNEZ.


29 Mart 2018 09:58
Williams Sean dedi ki...

*% 3 faiz kredisi sunmaktadır
* Nakitsiz Girişimci Sigortası
* Para için garanti

İyi kredi notu ile, Credit Financier Home, bireylere veya şirketlere veya kooperatif kuruluşlarına, endüstriyel ve kişisel faydalar amacıyla, teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunmaktadır.

İletişim Adresi: creditfinancierhome@gmail.com


2 Nisan 2018 14:55

Yorum Gönder

previous post next post
Go To Home
 

Anasayfa | Yazar Hakkında | Siteharitası | İletişim | Blogger Yardım | Giriş Yap